danoosh
05 خرداد 1402 - 08:35

ایلام رتبه نخست اشتغال در کشور را کسب کرد

ایلام-استاندار ایلام گفت:ایلام رتبه نخست اشتغال در کشور را کسب کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام‌نیا، استاندار ایلام عصر پنجشنبه ۴ خرداد ماه در وبینار شورای عالی اشتغال در سالن جلسات شهید رجایی استانداری ایلام گفت: اشتغال از مهمترین اولویت‌ها و دغدغه‌های دولت سیزدهم است و مدیریت ارشد برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

وی اظهار کرد: سهم تعهد اشتغال استان ایلام در سال گذشته ۶ هزار و ۷۶۱ مورد بود که این میزان به بیش از ۱۷ هزار نفر رسید که با رشد ۲۶۶ درصدی همراه شد و در مقیاس ملی و برابر اعلام مرکز آمار ایران و امروز نیز در وبینار شورای عالی اشتغال با حضور رئیس‌جمهور و اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استان ایلام مقام نخست را کسب کرد.

بهرام نیا افزود: علاوه بر این و بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استان ایلام از نظر کاهش نرخ بیکاری با ۶.۸ درصد در رتبه دوم کشور قرار گرفت.

وی با قدردانی از عملکرد اعضای کارگروه اشتغال استان و سایر کسانی که بعنوان پشتیبان همکاری لازم را در مسیر این موفقیت به ارمغان آوردند، اضافه کرد: همه در مقابل حتی یک نفر بیکار، هم از لحاظ شرعی و هم از لحاظ قانونی مسئول هستیم و باید تلاش خود را مضاعف کنیم.

نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: دغدغه ایجاد اشتغال برای دولت به اندازه‌ای است که ریاست محترم جمهور بلافاصله بعد از سفر به کشور مالزی در جهت ارتقای سطح روابط با کشورها و در یک روز تعطیل جلسه شورای عالی اشتغال را تشکیل که گویای این است که دولت سیزدهم یک دولت جهادی است که شب و روز ندارد.

استاندار ایلام در ادامه خاطرنشان کرد: از وزیر محترم کشور که در استان ایلام حضور یافتند و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پروژه‌های اربعین قرار گرفتند قدردانی می‌کنم، وزیر کشور از مصادیق مدیران جهادی است که شب و روز ندارد و در اربعین سال گذشته نیز در چند نوبت در روزهایی منتهی به اربعین و اوج تردد زائران حضور میدانی پیدا کردند.

وی تأکید کرد: کارگروه اشتغال استان ایلام باید با همین جدیت و تلاش مضاعف در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های اشتغال در سال جاری پای کار باشد تا این روند و موفقیت استمرار یابد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238774